Bostadsförening "Los Colibríes" finns nu till salu och den består av 1 till 3-rumslägenheter och parhus, med en mycket modern design och högkvalitativ finish. Alla bostäder har stora terrasser med glas räcken för att njuta av både insidan och utsidan av ditt hem, moderna integrerade kök, vardagsrummet-matplats och parkeringsplatser på bottenvåningen. Du kan även skaffa ett förrådsrum som finns tillval. Anläggningen har en stor pool för vuxna och en barnpool, stora trädgårdsområden och ett allrum som är idealiskt för möten. Du kommer också att kunna njuta av tennis, paddel- och basketplanerna i samhället där bostadskomplexet är integrerat.
I denna första fas omfattar 90 enheter i projektet varav 40 som erbjudes till salu i början av det med ett ungefärligt leveransdatum mellan sommar-hösten 2024. Dessa vackra fastigheter erbjuder omfattande gemensamma trädgårdar och en pool för vuxna och en för barn. Byggnation med modern arkitektur, rymliga och bekväma rum, stora fönster, magnifika terrasser som följer trenden i vår senaste utveckling.
PRISER
Takvåningar med 3 sovrum + 3 badrum.
På samtliga priser tillkommer cirka 13% varav 10% moms och resten anskaffningskostnad: Handledning, Juridiska handlingar, Notarius arvode, Lagfarten, stämpel, egendom register och med mera. I priserna ingår en parkeringsplats för varje lägenhet. Källarrum/förråd till val.
BETALNINGSFORM
25% kontrakt.
75 % i färdigställandet av byggnaden.
OMGIVNING
Los Colibríes - Beläget i ett privilegierat område inom Isla Canela Golf. Gångavstånd till bekvämligheter och bara 45 minuter till närmaste flygplats. Förutom köpcentra finns det ett brett utbud av gastronomiska- och fritidsaktiviteter. Närheten till staden Ayamonte - bara 5 minuter med bilfärd - gör att du kan njuta av en av de vackraste andalusiska byarna i Spanien och intill, tvärs över floden Guadiana den portugisiska Algarve.
"Los Colibríes" är placerad som ett bostadsområde med låg densitet där lugn, komfort och njutning av omgivningen tar absolut framträdande plats. Isla Canela är Spaniens mest exceptionella turistområde. Beläget i Andalusien, i den vackra provinsen Huelva, i kommunen Ayamonte och på den sydligaste spetsen av den så kallade Costa de la Luz. Dess läge på Spaniens sydvästra spets, endast skilt från den portugisiska Algarve av floden Guadiana, garanterar att Isla Canela är omgiven av otaliga underbara platser för besök och utflykter. Den är kopplad till resten av Spanien och Portugal via motorväg och ligger bara 50 km från Faros internationella flygplats. Sevilla, med sin flygplats och AVE-höghastighetstågstation, ligger bara 140 km bort och en höghastighetstågförbindelse planeras till Huelva, 50 km bort, vilket för denna fantastiska plats i Europa.