Lyxvillor i staden Santiago de la Ribera, Mar Menor, Murcia.
En utsökt nybyggnation bestående av 10 helt nya moderna fristående villor bara 900 m från stranden. Du kommer att ha möjlighet att välja mellan 3-4 sovrum/3 badrum. Exklusivitet, kvalitet och banbrytande arkitektur är kännetecknen för detta nya projekt.
Det finns ett stort ljust vardagsrum med skjutdörrar som leder ut till trädgården och med utsikt över poolen. Köket är öppet, modernt och delvis utrustat. Ett av sovrummen och ett av badrummen ligger på villans bottenvåning. De återstående två sovrummen ligger på övervåningen, liksom de andra två badrummen. Ett av sovrummen har en walk-in closet och eget badrum, medan de andra har inbyggda garderober. Alla sovrum har skjutdörrar till en balkong eller trädgården vilket bidrar till att mycket ljus kommer in i huset.
Alla villor har en privat pool, larmsystem, inbyggd AC och en parkeringsplats inne på tomten.
FÄLTNINGAR
Byggnadsår: 2023.
Område: Typ: Fristående villa.
Bebyggd yta: från141 kvm.
Boyta: från 128 kvm.
Tomtyta: 238 kvm.
Terrass: 25 kvm.
Antalet rum: 4 varav 3 sovrum, kök med matplats, vardagsrum, terrasser och trädgård.
Antalet badrum: 3 varav ett är en svit med egen walk-in closet.
Möblerade garderober i alla sovrum.
Förinstallerad A / C.
Spis med keramisk spis, fläkt, ugn och varmvattenberedare ingår.
Aero-thermal system.
Dubbelglasfönster med solvärmeisolering.
Parkeringsplats på egen tomt.
Pool: Tillval, ingår inte i priset.
Ett möbelpaket finns som tillval.
Keramiskt kakel i badrum och kök.
Golvvärme i alla badrum.
Priser
Från 400,000 för 3 sovrum. För extra sovrum tillkommer 15 000 euro.
Tillägg till alla priser, cirka 14 procent, varav 10 procent spansk moms och resten spanska juridiska/administrativa inköpskostnader.
Standardpoolen ingår i priset på 3x6 m² och kan beställas större efter önskemål med en extra kostnad.
Tillval: Möbelpaket 10 000 euro plus moms 21 procent
SURROUNDING
Dessa lyxvillor ligger i Santiago de la Ribera, utanför San Javier, och mindre än två kilometer från Mar Menors bästa sandstrand som kantas av restauranger, barer och butiker. Här möter du spansk kultur och en avslappnad strandlivsstil nära stranden, golfbanor och flygplatsen.
Den nya flygplatsen i Murcia ligger cirka 20 minuter från fastigheterna med utmärkta förbindelser tack vare motorvägen. Det finns många flyg direkt från England till denna flygplats. Det finns flyg direkt till Alicante med ligger ca 1,20 minuter från Santiago de la Ribera.